Yandex Kurumsal Şirket Mail Kurulumu ve Çoklu Hesap Ayarları

facebook android iphone ayarlari

Yandex kurumsal mail hesaplarında çoklu mail kullanımı, yönetme ve e-posta kurulumu ayarları nasıl yapılır?

Alan adı yalnız Yandex mail web arayüzünden değil, aynı zamanda çok sayıda posta istemcileri ( Outlook Express, The Bat, Thunderbird ve diğerleri ) kullanarak yapabilirsiniz.

Posta istemcilerinin ayarları, kullanıcı adı yerine tam e-posta adresinin (teknoloji@alanadiniz.com gibi) yazılmasının dışında Yandex.Mail ayarlarıyla tamamen aynıdır.

 

Yandex Kurumsal Şirket Mail Kurulumu

 

Yandex Kurumsal Şirket Mail Kurulumu ve Çoklu Hesap Ayarları,Yandex Mail Kurulumu,Yandex E-Posta iPhone Android Kurulumu,Birden Fazla Mail Kullanma Yönetme,Nasıl Yapılır

Yandex kurumsal mail kurulumu ayarları: Posta istemcileriyle çalışabilmek için “Ayarlar” sayfasının “Posta İstemcileri” bölümünde ilgili protokollerin (POP veya IMAP) desteğinin etkinleştirilmesinin gerekli olduğunu unutmayın.

Yandex Kurumsal Şirket Mail Kurulumu ve Çoklu Hesap Ayarları,Yandex Mail Kurulumu,Yandex E-Posta iPhone Android Kurulumu,Birden Fazla Mail Kullanma Yönetme,Nasıl Yapılır

Alan adınızdaki e-posta hesabına http://mail.yandex.com.tr/for/alanadiniz.com.tr adresinden (alanadiniz.com.tr, alan adınızın adresidir) erişebilirsiniz.

Bunun dışında alan adınızdaki e-posta hesabınıza mail.alanadiniz.com.tr adresinden (alanadiniz.com.tr — alan adınızın adresidir) erişilebilecek şekilde yapılandırabilirsiniz.

Bu yapılandırma için, alan adınızın e-posta alt alan adının CNAME kaydını, alan adınızın adresinizi değiştirmeden “domain.mail.yandex.net.” olarak yapılandırmalısınız. Domain kısmının, kendi alan adınızın adıyla değiştirilmesine gerek yoktur. http://mail.alanadiniz.com.tr adresi yapılandırıldıktan sonra sizi http://mail.yandex.com.tr/for/alanadiniz.com.tr sayfasına yönlendirecektir.

CNAME kaydının yapılandırılabilmesi için alan adınızın kayıt servisinin, DNS kayıtlarınızı düzenleyebilmeniz için size erişim vermiş olması gereklidir. Genel web arayüzü aracılığıyla erişim sağlanmaktadır.

Şu şekilde ayarlamanız gereklidir:

  • Alt alan adı: mail
  • Kayıt türü: CNAME
  • Adres: domain.mail.yandex.net.

Örneğin resimli anlatım bu şekilde :

Yandex Kurumsal Şirket Mail Kurulumu ve Çoklu Hesap Ayarları,Yandex Mail Kurulumu

Dikkat: domain adını alan adınızın ismiyle değiştirmeniz gerekmez, bu sistem adresinin parçasıdır. Domain kısmını, bağlanılan alan adının ismiyle değiştirirseniz adres çalışmaz.
Dikkat! DNS ayarının (özellikle CNAME kaydının) uygulanma süreci, birkaç saatten birkaç güne kadar sürebileceğinden dolayı giriş formu için kısa adres hemen çalışmayabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir