Web Site Satın Almak Mantıklımı ?

facebook android iphone ayarlari

web sitesi satın almak

Web Site Satın Almak Mantıklımı ? Sorusunun cevabını bu makalemde evire çevire inceleyeceğiz.

Günümüzde websitesi açma isteğiyle bu işe 0’dan website kurarak ve milyarlarca para harcayarak bir yere gelemeyen birçok website sahibi görmüşsünüzdür.

Eğer websitesi işine elinizdeki parayı bağlamak yani elinizdeki parayı kullanarak aylık gelir elde etmek isteyenler için 0’dan websitesi açmak hiç mantıklı değil çünkü yukarıdaki örnekte belirttiğim gibi websitenin başlangıcına şans işi diyebiliriz ,  şansınız  iyi gitse bile sitenizin size para kazandırmaya başlaması 5 ayı bulacaktır.

İşte bu süreçleri yaşamadan 1000 TL ile bu işe girdiniz diyelim , aldığınız site çaylaklık dönemini geçmiştir ve size aylık para kazandıracak güçtedir.

Tabiki aldığınız siteye günlük yazılarını vs. daha önceden ne yapıldıysa 1.5 kat daha fazla emek harcayacaksınız ki kısa zamanda parası çıksın.

Eğer elinizde 100 lira varsa web site almadan 0’dan kendinize bir websitesi açmanızı öneririm.

Peki Alacağım Sitenin Değerini Nasıl Anlayacağım

Peki websitesini alacağım fakat bu site bu değeri hakediyor mu ? diyorsanız alacağınız sitenin kesinlikle son 5 aylık kazancına , ziyaretçi durumuna bakmalısınız.

Eğer bu incelemelerde kendinize güvenemiyorsanız satıcıdan aldığınız değerleri wmaraci.com ve webmastersitesi.com gibi sitelerde konu açarak bilgili arkadaşlardan yardım isteyebilirsiniz , sizlere seve seve yardımcı olacaklarından da emin olabilirsiniz.

Son Olarak Aklınızdaki Soru İşaretlerini Kaldırın

Eğer  1000 TL üstü bir yatırım yapacaksanız website satın almanızı , 100-200 Lira gibi bir parayla bu işe hobi olarak girecekseniz 0’dan site açmanızı öneririm.

Dikkat etmeniz gereken hususlar : Film siteleri ve warez içerikli siteler maksimum 5 aylık kazancına , adsense gelirli siteler ise maksimum 10 aylık kazancına satılmaktadır.

Bu yazımda sizlere paranıza göre yol göstermiş ve websitelerin değerlerini değerlerine göre olan kazançlarını anlattım.

Aklınıza takılan herhangi bir soru , sorun olursa yorum bırakın 1 gün içinde cevaplayalım.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir