TRT World Kanal Arama Türksat 4A Uydu Kurulumu

facebook android iphone ayarlari

Uluslararası İngilizce haber kanalı TRT World, Türksat 4A uydusunda artık şifresiz yayında yer almaktadır. Uydu cihazında kanal ekleme ayarları nasıl yapılır detaylar yazımızda.

TRT World kanalının frekans ayarları ve kurulum adımları aşağıda yer almaktadır. Manuel kurulumu yapamayanlar için eğer kanal sıralaması önemli değil diyorsanız Otomatik arama ile kanalı ekleyebilirsiniz.

TRT World frekans değerleri: 11054 Mhz / Polarizasyon Vertical / Symbol oranı 30000 / FEC 3/4.  İnternetten TRT World online canlı yayını izlemek için buradan trt.net.tr/anasayfa/canli.aspx?y=tv&k=trtworld.

Samsung Smart TV Türksat 4A Uydu Ayarlarından TRT World Kanalını Arama

Menü> Yayın> Anten Tipi Uydu> Yayın> Kanal Ayarları>Uydu Sistemi şifre:0000 / Türksat 4A veya 3A seçip uydu kurulumunu ve kanal arama

trt world uydu kurulum ayarları,trt world,trt world kanal ekleme

türksat 4a,uydu çanak ayarları

Sunny Uydu Alıcı Türksat 4A TRT World Kanal Arama Ekleme Ayarları

Menü / Kurulum / Tp arama / Tuşlardan Sarı tuşa bir kez basıp gerekli frekans değerlerini girmelisiniz.

Nextstar Uydu Cihazından Otomatik Manuel Kanal Arama

Menü / Kurulum / Uydu Kanal Tarama / Tarama Şekli  otomatik / Tarama Sahası TP / Network Tarama açık / Tarama Tipi tümü veya şifresiz / Transponder

trt world türksat 4a,uydu çanak ayarları

LG kumandasında bulunan Home / Smart tuşu / Home / Hızlı Ayarlar / Kanallar / Kanal Ayarlama / Kanal Ayarı / Otomatik veya Manuel seçenekleri ile kanal ekleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir