Poliçelerden Dolayı Tanımlanan 2750 TL Hediye Mesajı

facebook android iphone ayarlari

Onay: 02129750909/…numaraya 2015-2016 yıllarında yapılan poliçelerden dolayı tanımlanan 2750 tl değerinde HEDIYE paketinizi  ONAYLAMAZSANIZ iade olacaktır.

2750 TL değerinde hediye paketini 3 gün içinde almazsanız iade olacaktır. Belirttikleri 02129750909 telefon numarasını aradığınızda sizi ikna etmek için hediyenin, Samsung Galaxy S5 ve 2 çeyrek altın olabileceği yönünde bilgi vermekteler.

Gelen mesaja dikkat! Bu yöntem dolandırıcıların gözde yöntemlerden biridir. Avea, Turkcell veya Vodafone hangi operatör kullanıcılarına ulaşmışsa gönderilen numara kısmında ONAY yazıyor. Haberin detayları için Poliçeler sms dolandırıcılığı poliçelerden dolandırıcılığı,2750 tl hediye kazandınız,ptt kargo ile gelen kargo

Hediye paketini göndermek için sizin aramanızı bekleyip, sizi ikna ettikten sonra adresinizi alıp, PTT kargo ile karşı ödemeli sanırım 99TL ödeyerek alıyorsunuz. Gönderilen kargodan ne mi çıkıyor derseniz parfüm gibi 5-10 tl şeyler.

PTT kargodan gönderilen kargoyu almazsam ne olur diyenler için hiç bir şey olmaz. Ama almadığınızda size mesaj atıp veya arayarak ses kaydınızda onay verdiğiniz yer almaktadır. Eğer kargoyu almazsanız yasal işlem başlatılacaktır diyerek gözdağı veriliyor.

Eğer yukarıdaki tuzağa düştünüz veya rahatsız ediyorsalar adliyeye giderek şikayette bulunabilirsiniz. Size de bu şekilde bir mesaj veya arama geldiyse bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir