iPhone Kurtarma Modu ile Kayıp Çalınan Telefonu Bulma

facebook android iphone ayarlari

iPhone Kayıp Modu kayıp yada çalınan cep telefona 4 basamaklı şifreyle telefonu kilitleyerek özel bir mesaj gönderip cihazı bulmanıza yardımcı olur. Eğer isterseniz cihaz kimdeyse ona uyarı mesajı gönderebiliyorsunuz.

Kayıp Modu açmak ve kullanmak için icloud.com/find adresine giderek iPhone’umu Bul özelliğini çalıştırmanız yeterli. Giriş yaptığınız sitenin üst tarafında bulunan Tüm aygıtlar bölümünden cihaz ekleyebilir ya da ekli cihazı kaldırabilirsiniz.

iOS 7 ve üst sürümlerde bu özelliği kullanabiliyorsunuz desteği alan hemen hemen tüm iPhone cihazlarda kullanılabiliyor.iPhone 3, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5C ve iPhone 6 telefonlarda kullanımı yapılabilmektedir. Telefonunuzda iPhone’umu Bul aktif durumdaysa güvenlik kilidi otomatik aktif olur uzaktan gerekli işlemleri bilgisayar aracılığı ile yapabilirsiniz.Telefondan bu özelliği açmak için Ayarlar bölümünde yer alan iCloud’a giriş yapıp eğer Apple kimliği istiyorsa bilgilerinizi yazarak iPhone’umu Bul’u aktif edebilirsiniz.

iPhone Kurtarma Modu ile Kayıp Çalınan Telefonu Bulma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir