Güvenlik Kamerası DVR Modem Port Açma

facebook android iphone ayarlari

Güvenlik Kamera DVR Cihazı Modem Port Açma İP ve Port Adresi Numarası Nedir

Kayıt Cihazının (DVR) ağ ayarları bölümünde yer alan IP bölümüne kamera için belirleyeceğimiz yerel ip atamasını yapmamız gerekiyor. Modem ip adresine göre ip ataması yapmanız gerekiyor. Örnek Airties modem ip adresi 192.168.2.1 kamera için örnek 192.168.2.100 kullanabilirsiniz.

Modem arayüzüne erişim yapabilmeniz için Airties modem için internet sayfası açıp yani tarayıcıyı açıp 192.168.2.1 yazıp çıkan bölüme admin şifreye ttnet ya da admin yazarak giriş yapıyorsunuz. Modem arayüzünde yer alan NAT bölümünden port açma işlemini yapıyorsunuz.
DVR cihazınızın kitapcığında hangi portların açılması gerektiği yazmaktadır. Bazı DVR cihazlarında 80 portu açılması gerekebiliyor.

Güvenlik Kamerası DVR Modem Port Açma,Güvenlik Kamerası Port Açmak

Medya port numaraları 8000, 9000, 34567, 15961, 37774, 3778 gibi olabiliyor. Modem arayüzünde yer alan DMZ bölümüne kamera için belirlediğiniz ip adresini yazıyorsunuz. Sorun varsa modemin güvenlik duvarını kapatınız.

Bazı DVR cihazlarında kameraları izlemek için “CMS” adlı bir program bilgisayara yüklenmesi gerekebiliyor. CMS kurmadan önce “VLC” player programı bilgisayarda kurulu olması önerilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir