Güncellemeden sonra servis yok hatası Avea / Türk Telekom 2G neden yok?

facebook android iphone ayarlari

iOS 10.2 sürüm güncellemesinden sonra iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 7 servis yok sorunu görüldü ve aşağıdaki adımlarla bu sorun çözüldü.

Apple, dün yaptığı iOS 10.2 güncellemesi ile bazı telefonlarda 2G’ de servis yok hatasına neden oldu. 2G’ ye aldığınızda şebeke gidiyor. Telefonda güncelleme yaptım şebeke gitti ve servis yok yazısı çıktı ama 3G, 4.5G / LTE’ e aldığımda şebeke çekiyor.

Güncellemeden sonra servis yok hatası Avea / Türk Telekom 2G neden yok?

Bu sorunla karşılaşan kullanıcılar, güncellemeyi yaparken veya güncelleme sırasında bir sorun oluştuğunu düşünmekte. Ben ise yeni yazılım uyumsuzluğu veya 2G Teknolojisi rafa kaldırılıyor.

Servis yok hatası şebeke yok çözümü?

 • Cihazı kapatıp açıp denediniz mi?
 • Aynı cihazı kullanan kişilerde de aynı sorun var mı?
 • Şebeke ayarını 3G veya 4.5G’ ye çekip denediniz mi?
 • Operatör müşteri hizmetlerini aradınız mı?
 • Cihaza format attınız mı? Ya da yazılımı manuel yüklediniz mi?

Teknoloji haberleri:

Güncellemeden sonra servis yok hatası Avea / Türk Telekom 2G neden yok?” için 2 yorum

 • 09/05/2017 tarihinde, saat 21:50
  Permalink

  Selamlar. Ben Kayseriden H.T.A. İphone 6s kullanıyorum ve TurkTelekom hattımı kendi cihazım hariç diğer cihazlara (androidlere) taktığımda çalışıyor ancak benimkinde servis yok diyor. Benim cihazıma bir Vodafone hat taktığımda ise çalıştırıyor. Bunun sebebini şöyle yorumluyorum:
  Dün (08,05,17) de ‘operatör güncellemesi’ diye bir seçenek çıktı ben güncelleye bastım ve servis yok yazısı geldi. Şuanda Ayarlar/genel/hakkında ya baktığımda operatör kısmında ‘TurkTelekom 28.3’ Yazdığını görüyorum. Anladığım kadarıyla 28.4 Getirmişler ve ana şebekeden bir reset ile formatlanmış gibi görünüyor. Şuanda çözümünü bilmiyorum. Müşteri hizmetlerini aradığımda bir kaç taktiksel yöntem söylediler (kapat/aç Uçak mod on/off Ağ servislerini sıfırlama vs) (başka bir cihazda bir kaç saat bekletin tekrar takın düzelir) gibi. ama işe yaramadı. 28.4 güncellemesi geldi ise iphone 6s cihazlarına uyarlamayı es geçmiş olabilirler. yazılımlarında android apple gibi işletimleri teker teker kodlarken 6s i çizmişler gibime geldi. vodafone a mı geçsem diyorum 😀
  H.T.A 09.05.17

  Yanıtla
  • 24/05/2017 tarihinde, saat 13:39
   Permalink

   Farklı bir Türk Telekom / Avea hattı denediniz mi? Bazı durumlarda simkartlarda KB değerleri çözüm olabiliyor.

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir