Google Analytics Kodunu Nerede?

facebook android iphone ayarlari

Google Analytics nedir nasıl kullanılır? Google Analytics site nasıl eklenir? Google Analytics siteye eklenecek kod nasıl alınır? Kod ekleme ve trafik kontrol etmek 2016.

Google Analytics kayıt olmak için Gmail hesabına ihtiyacınız var. Mail hesabınız varsa google.com/analytics sitesine giderek bir hesap oluşturun yazısını tıklayıp gmail bilgilerinizi girebilirsiniz. Daha sonra sitenizi ekleyip ekrana gelecek kodu sitenize ekleyebilirsiniz.

Google Analytics’i sitemize entegre etmiş bir şekilde kullanırken sitemizden kodu kaldırdığımızda ve tekrar eklememiz gerektiğinde google analytics’i  karman çorman etmenize rağmen bulamıyorsanız merak etmeyin sizde sıkıntı yok google göz önüne koymayıp uzaklara koymuş.

google analytics kodu,google analytics kodu alma,google analytics kodunu bulamadım,google analytics siteye ekleme,google analytics site nasıl eklenir,google analytics hesap açma

Google Analytics kodunu almak için:

1.)Google analytics’e kullanıcı girişimizi yapıyoruz yönetim bölümüne geçip resimdeki işaretli izleme bilgileri bölümü seçiyoruz.

facebook müşteri hizmetleri

google analytics kodu alma

 

RESMİ TAM EKRAN GÖRMEK İÇİN TIKLA

 

 

2.)İzleme bilgileri bölümüne girip kodunuzu aldığınızda sitenizin tümünde geçerli olabilecek bir dosyasına veya bir bölümüne yerleştiriyoruz ve bukadar.

Unutmayın hemen raporlar çıkmaya başlamaz raporlar günlük olarak gelir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir