Bağımlılık Yapan Oyunlar

facebook android iphone ayarlari

Gün geçtikçe çocuklar sokaktan çekiliyor erişkin insanlar ise sosyal olmak yerine bilgisayar başında oturmayı tercih ediyorlar  ve bilgisayar başında oturan insan sayısının artması bir kenara bilgisayar başında geçirdikleri süreler ise katlanıyor.

Oyun firmaları bu fırsatı değerlendiriyor ve insanları kendine bağımlı hale getirmenin yolunu arıyorlar.

Örnek vermek gerekirse

1. Knight Online  bağımlılık etkisi en büyük oyunların arasındadır.

Knight-Online-d1no

2003 Yılları ile 2010 yılları arasında oynanan Knight Online oyunu birçok insanın parasına ,hayatına, sağlığına zarar vermişti. Şuan bile binlerce türk oyuncusu bulunmakta ve oyuna aktarılan gerçek paranın bile şuanda hatti hesabını yapamayız.

2. Metin 2

 

bagimlilik yapan oyunlarr

10 ila 18 yaş arasını 2008 yıllarında etkisi altına alan bu oyun 4 sene boyunca etkisini sürdürmüş ve artık yüzde 75 oyuncusunu kaybetmiştir pwp sunucuları ise oyunun normal sunucularına göre daha fazla oyuncu çekmekte.

 

3. League Of Legends  Şuanda en çok oynanan ve ençok para harcanan oyundur.

Kesinlikle 14 Yaş altı çocuğunuz varsa ve bu oyunu oynuyorsa , yüklemeye kalkmış ise hemen uzaklaştırın. Hem bağımlılık açısından hemde diğer oyuncuların bu yaştaki çocuklara kötü oynamalarından dolayı aşırı derecede küfür etmelerinden dolayı.

9 yaşından  30 yaşına kadar oyuncuların bulunduğu bu oyun insanların saatlerini , parasını sömürmekte ve diğer oyunlardan farklı olarak 1 oyun 1 saat kadar sürebilmekte ve insanlar kendini günde 5 oyun atıcam şeklinde ayarlamakta veyahut seri atlamak için 24 saat boyunca oyunu oynamaktalar.

Bu oyuncuların içinde bulundum ve nekadar çok zamanımı harcadığımı farkedince oyundan soğudum bunun yanı sıra harcadığım paranında acısını çekmekteyim 🙁 .

LOL OYNAYAN VELET

 

4. World Of Warcraft

Genellikle üniversiteye geçen türk gençlerinin geceleri oynadıkları sağlam bir oyundur ve bu oyunu oynayan insanların kendilerini çok kaptırmadıkları ve tadında bıraktıkları bilinmekte.

wow

 

4.  Point Blank

 2013 ‘ün sonlarına kadar  aşırı derecede oynanan oyunlardan birisi ise

Point Blank’ın Türk oyuncularının yüzde 50’sinin League Of Legends’a başladıkları bilinmekte.

bagimlilik yapan oyun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir